Zderzenie dwóch pojazdów

Ładna pogoda i czarny asfalt dają często zgubne poczucie bezpieczeństwa na drodze, a do tego potrafią uśpić czujność kierujących.

Dziś, 26-go lipca w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Grabowiec, gdzie doszło do zderzenie pojazdów. Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem GBA.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy dwa samochody osobowe. Jeden z nich znajdował się w przydrożnym rowie, drugi natomiast na środku drogi. W pojazdach znajdowały się po dwie osoby. Części z nich ratownicy pomagali wydostać się z pojazdów. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone, droga została całkowicie zablokowana, akumulatory z pojazdów zostały odłączone, a płyny eksploatacyjne zabezpieczone. W trakcie naszych działań na miejsce docierały ZRM, zastępy z JRG nr 2 w Płocku oraz Policja. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu dróg gminnych nr G17, G15.1 oraz G15.2.

Po badaniach przeprowadzonych przez ratowników medycznych podjęta została decyzja o przewiezieniu do szpitala dwóch osób. W związku z czynnościami prowadzonymi przez policję droga w miejscu zdarzenia zostaje nadal zablokowana.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

362[M]40 GLBM-Rt Opel Movano – JRG nr 2 w Płocku

362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku

W 02 114 ZRM P VW Crafter – Stacja Iłów

W 02 22 ZRM P VW Crafter – Stacja Gąbin

Y 258 Opel Astra – KP w Gąbinie

Y 259 Opel Astra – WRD KM Policji w Płocku