Toyota wjechała w tył Nissana

Po ograniczeniach związanych z epidemią koronawirusa na drogach obserwujemy wzmożony ruch co prowadzi niestety do większej ilości niebezpiecznych sytuacji, w tym zdarzeń drogowych.

Dziś, 6-go czerwca około południa, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 575 w Słubicach doszło do zdarzenia drogowego z udziałem Toyoty oraz Nissana. Do zdarzenia doszło niemalże na oczach jednego z naszych druhów. W zdarzeniu ucierpiały jedynie pojazdy, ale w związku z zagrożeniem jakie stanowiły rozlane substancje ropopochodne oraz zablokowaniem jednego z pasów drogi (w miejscu wyjazdu z parkingu marketu oraz stacji paliw) sytuacja zgłoszona została do dyżurnego SK KM PSP w Płocku skąd otrzymaliśmy dyspozycję wyjazdu zastępu GLBA-Rt.

W jednym z pojazdów prewencyjnie odłączony został akumulator, a miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone. W związku z zajęciem jednego z pasów drogi niezbędne było ręczne kierowanie ruchem w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego oraz jego płynności.

Każdej takiej sytuacji towarzyszy wiele emocji, dlatego też nasi ratownicy otoczyli opieką osoby uczestniczące w zdarzeniu. Nikt nie potrzebował pomocy medycznej, a dzięki rozsądkowi uczestników zbędna byłą również interwencja policji.

Kiedy uszkodzone pojazdy znalazły się na lawetach pomocy drogowej miejsce zostało uprzątnięte, a substancje ropopochodne zneutralizowane. Na tym nasze działania zostały zakończone i zastęp wrócił do strażnicy.

Przyczyną zdarzenia była nieuwaga kierującej Toyotą, która nie zachowała należytej ostrożności i wjechała w tył Nissana. Finalnie w zdarzeniu ucierpiały jedynie pojazdy, które na lawetach odjechały z miejsca zdarzenia.

Dziękujemy uczestnikom zdarzenia za współpracę oraz kierującym za stosowanie się do poleceń ratowników.

Siły i środki:

369[M]68 GLBA-Rt Iveco Daily – OSP w Słubicach

Mercedes-Benz Atego – Pomoc Drogowa

Mercedes-Benz Sprinter – Pomoc Drogowa

Mapa Polski Targeo