Upamiętniliśmy funkcjonariuszy PSP

Każde życie jakie zostaje zabrane z ziemi jest wielką stratą, zarówno dla najbliższych, jak i kolegów z pracy, szczególnie wtedy, kiedy jest się członkiem strażackiej rodziny.

Niestety kolejny dzień przyniósł kolejną stratę. Podczas działań ratowniczych zmarł ratownik JRG w Skierniewicach asp. sztab. Jan Biernat. Niestety życie w tragicznych okolicznościach, poza służbą, stracił również st. asp. Konrad Związek z Komendy Miejskiej PSP w Rudzie Śląskiej.

Dziś, 1-go października, ratownicy z naszej jednostki upamiętnili zmarłych kolegów, niestety w ostatnim czasie bardzo często spotykamy się przy strażnicy w tym właśnie celu. Punktualnie o godzinie 18:00, na 1 minutę, zawyła syrena alarmowa na naszej strażnicy, a ratownicy w symboliczny sposób połączyli się z kolegami z innych jednostek, którzy w tym samym czasie wykonali podobny gest.

W tych trudnych chwila łączymy się w bólu z rodzinami zmarłych oraz kolegami z pracy, gdzie pełnili oni służbę już po raz ostatni. Niech Święty Florian przedstawi Was Panu Bogu w Niebie. Spoczywajcie w pokoju.