Upamiętniliśmy tragicznie zmarłego strażaka KG PSP

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w minioną sobotę, 6-go sierpnia na drodze ekspresowej S8 w okolicy Wrocławia.

W wypadku uczestniczył samochód specjalny Mercedes-Benz o numerach operacyjnych 120[A]96, należący do Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Pojazdem podróżowało 3 strażaków wchodzących w skład Grupy Operacyjnej Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, wracających z miejscowości Osła, gdzie płonął zakład przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Niestety w wyniku wypadku zginął 35-letni kpt. Marcin Glinka z Komendy Głównej PSP. Śp. Marcin strażak i ratownik medyczny, kilka lat temu ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej. Przed przeniesieniem do Krajowego Centrum Koordynacji Ratownictwa i Ochrony Ludności w Komendzie Głównej PSP pełnił służbę w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej nr 3 w Warszawie. W ubiegłym roku obronił pracę doktorską na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Planował służbę w Szkole Głównej Służby Pożarniczej na nowym kierunku – ratownictwo medyczne. Zostawił żonę i dwójkę małych dzieci. – wspomina zmarłego st. bryg. w stanie spoczynku Tomasz Gartowski.

7-go sierpnia o godzinie 8:00 w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnych oraz w wielu jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych, na znak jedności i pamięci przez minutę zawyły syreny alarmowe. Nasza jednostka również upamiętniła członka strażackiej rodziny.

Rodzinie tragicznie zmarłego składamy najszczersze wyrazy współczucia, łącząc się w bólu.