Upamiętniliśmy Bohaterów Powstania Warszawskiego [WIDEO]

Godzina 17:00, w dniu 1-go sierpnia jest wyjątkowym momentem dla mieszkańców Warszawy – Stolicy Polski, ale również dla mieszkańców całego kraju.

1-go sierpnia w 1944 roku, równo 78 lat temu, o godzinie 17:00, w ramach Akcji „Burza” rozpoczęło się Powstanie Warszawskie, czyli zbrojne wystąpienie Polskich Bohaterów, przeciwko niemieckiemu okupantowi. Początek walk Powstania wyznaczony został dokładnie na godzinę 17:00, nazwaną umownie Godziną „W”.

Dziś, 78 lat później wspominamy, upamiętniamy i przekazujemy kolejnym pokoleniom pamięć o Bohaterach Polski, wielkich Patriotach oraz osobach, bez których dziś Polska wyglądałaby zupełnie inaczej. Dzięki heroicznej walce, uporowi oraz poświęceniu, które zobaczył cały świat, dziś my możemy żyć w Wolnej i Niepodległej Polsce.

1-go sierpnia 2022 roku, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej, punktualnie o godzinie 17:00, sygnałem syreny alarmowej na strażnicy uczcili pamięć o Bohaterach, którzy walczyli i ginęli w imię Ojczyzny. Hołd przy strażnicy oddali: Prezes – Marek Tarka, Paweł Rybarczyk, Tomasz Zwierzchowski, Michał Dylicki, Przemysław Adamowicz oraz Mateusz Adamowicz.