Uroczystości Odpustu Parafialnego

15-go sierpnia przypada Odpust Parafialny w Parafii w Słubicach, której częścią jest nasza jednostka. Po okresie pandemii, uroczystości Odpustowe wróciły do normalności.

Dzisiejszy dzień była bardzo pracowity dla naszych strażaków. Od wczesnych godzin porannych trwały przygotowania do zabawy odpustowej przy naszej strażnicy, która rozpocznie się już od godziny 18:00. Przed południem nasza jednostka została zaalarmowana do działań, o których pisaliśmy wcześniej, a punktualnie o godzinie 12:00, w Kościele Parafialnym w Słubicach odbyła się uroczysta, Odpustowa Msza Święta, która już tradycyjnie połączona jest z dziękczynieniem za dary – dożynkami.

W uroczystości wzięła udział Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach pod batutą Kapelmistrza Szymona Ogrzebacza oraz pododdział strażaków ochotników pod dowództwem Komendanta Gminnego ZOSP RP w Słubicach – Wiesława Cichosza. W skład pododdziału wszedł poczet sztandarowy OSP w Słubicach (Marek Tarka, Przemysław Adamowicz, Dominik Mićkowski) oraz strażacy z jednostek OSP w Słubicach (Krzysztof Dylicki, Andrzej Markiewicz, Sylwester Serwach, Sławomir Ambroziak, Marek Bogiel) oraz OSP w Grzybowie.

Uroczystość zakończyła procesja wokół Świątyni, a po zakończeniu Eucharystii pododdział został wyprowadzony przed teren Kościoła, gdzie słowa podziękowania do zebranych strażaków wygłosił Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Słubicach – Krzysztof Dylicki, po czym pododdział został rozformowany.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich strażaków, którzy wzięli udział w uroczystości. Jeszcze raz zapraszamy do naszej strażnicy na zabawę odpustową, która rozpocznie się o godzinie 18:00.