Uroczystości Odpustu Parafialnego w Słubicach

15-go sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, Święto Wojska Polskiego, rocznica Cudu nad Wisłą z 1920 roku oraz uroczystość Odpustu Parafialnego w naszej parafii.

Tego dnia punktualnie o godzinie 12:00 strażacy ochotnicy z jednostek znajdujących się na terenie parafii wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej. Tradycyjnie uroczystość Odpustu była okazją do symbolicznych dożynek i podziękowania za plony zebrane podczas tegorocznych żniw. Tegoroczne uroczystości były wyjątkowe z uwagi na obecność Obrazu Matki Bożej Łaskawej, wizyty której inicjatorem był członek naszej jednostki, historyk, właściciel pałacu w Słubicach – Sławomir Ambroziak. W Eucharystii udział wziął pododdział strażaków pod dowództwem Komendanta Gminnego, Prezesa OSP w Słubicach – Marka Tarki, a w skład pododdziału wszedł poczet sztandarowy OSP w Słubicach (Przemysław Adamowicz, Rafał Górecki, Michał Dylicki) oraz druhowie z jednostek OSP w Słubicach (Krzysztof Dobaczewski, Andrzej Markiewicz, Marek Bogiel, Sławomir Ambroziak), OSP w Grzybowie i OSP w Łaziskach. Uroczystość uświetniła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach, pod batutą Kapelmistrza Szymona Ogrzebacza. Msza Święta zakończyła się procesją wokół świątyni.

Wieczorem na terenach zielonych przy naszej strażnicy odbyła się tradycyjna zabawa odpustowa, która przygotowana została przez druhny i druhów z naszej jednostki. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie oraz udział w zabawie. Pomimo faktu, iż przyniosła ona niewielką stratę finansową, cieszymy się, że udało się podtrzymać tradycję. Głęboko wierzymy, że za rok będzie lepiej.