W powiecie płockim zawyją syreny alarmowe

W ramach ćwiczenia RENEGADE/SAREX-19 odbędzie się test syren alarmowych zlokalizowanych na terenie województwa mazowieckiego, w tym również powiatu płockiego.

Powiatowe Centrum Zarzadzania Kryzysowego informuję, że w dniu 28 maja 2019 roku w ramach ćwiczenia RENEGADE/SAREX-19 między godz. 8.00 a 18.00 Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego uruchomi syreny alarmowe wchodzące w skład Powiatowego Systemu Ostrzegania i Alarmowania Ludności.

Syreny uruchomione zostaną na terenie następujących miejscowości: Dobrzyków, Nowy Wiączemin, Wiączemin Polski, Troszyn Polski, Juliszew, Piotrkówek, Kępa Polska, Białobrzegi, Mała Wieś, Podgórze, Zakrzewo Kościelne, Soczewka, Nowy Duninów, Wykowo, Bielino, Stara Biała, Maszewo Duże, Stare Proboszczewice, Staroźreby, Nowa Góra, Drwały, Rakowo, Bulkowo, Blichowo, Nadułki.

Syreny będą słyszalne w dużej części miejscowości na terenie naszej gminy.

http://powiat-plock.pl/wiadomosci/2632-cwiczenie-renegade-sarex-19