Wielki Piątek w parafii w Słubicach

Kiedy część z naszych druhów gasiła pożar lasu w Grzybowie, pozostali obejmowali Wartę Przy Grobie Pańskim w Kościele Parafialnym w Słubicach.

Tradycją wśród strażaków ochotników jest pełnienie symbolicznej warty przy Grobie Pańskim. Podobnie jest w Parafii w Słubicach, gdzie po Wielkopiątkowej Liturgii, wartę obejmują druhowie z naszej jednostki. Następnie w Wielką Sobotę zaszczyt ten przypada druhom z OSP w Łaziskach, OSP w Grzybowie oraz OSP w Sielcach. Warta pełniona jest w składzie dwuosobowym. Strażacy w ozdobnych hełmach, wyposażeni w topory pilnują Grobu Pana Jezusa, nawiązując do warty żołnierzy rzymskich. Tradycja ta jest nadal kultywowana.

Po zakończeniu warty, cały pododdział przemaszerował z kościoła pod budynek plebanii, a następnie już w jego wnętrzu, Prezes jednostki – Marek Tarka złożył podziękowania za udział i wspólnie podzieliliśmy się symbolicznym, świątecznym jajkiem.

W tym roku wartę pełnili: Marek Tarka, Krzysztof Dobaczewski, Aleksandra Witczeska, Andrzej Markiewicz, Adam Rączka, Roman Jabłoński, Paweł Rybarczyk, Piotr Bogiel, Jacek Górecki, Ryszard Zieliński, Sławomir Urbański, Andrzej Żabka, Marek Bogiel, Przemysław Adamowicz i Michał Dylicki.