Pomagamy jak możemy

W życiu najczęściej bywa tak, że pomagamy lub sami potrzebujemy pomocy. Idea pomocy jest szczególnie bliska strażakom ochotnikom, którzy niosą pomoc podczas działań ratowniczo-gaśniczych, ale nie tylko.

Niedawno informowaliśmy Państwa o internetowej zrzutce (pisaliśmy o niej TUTAJ) na potrzeby leczenia Izy – żony Rafała, jednego z naszych druhów. Silnie zaangażowaliśmy się w rozpropagowanie tej zbiórki w sieci, lecz na tym się nie skończyło. Wspólnie z druhami z innych jednostek z terenu gminy ruszyliśmy bezpośrednio do mieszkańców gminy Słubice, aby wesprzeć zbiórkę internetową. Ponadto nasi ratownicy pojawili się również przy Kościele parafialnym w Słubicach, gdzie również prowadzono zbiórkę.

W akcję charytatywną zaangażowali się druhowie z jednostek OSP w Słubicach, OSP w Łaziskach, OSP w Juliszewie, OSP w Grzybowie i OSP w Wiączeminie Polskim, którym serdecznie dziękujemy! Takie chwile jak ta pokazują, że strażacy to jedna wielka rodzina.

Teraz pozostaje czekać na decyzję o rozpoczęciu leczenia Izy, której życzymy z całego serca szybkiego powrotu do pełni zdrowia, dużo siły oraz cierpliwości w przezwyciężaniu trudności.