Wsparliśmy akcję Krwawe Soboty z Legionem

W trudnym okresie światowej pandemii ilość dawców krwi znacznie spadła, jednakże krew nadal jest bardzo potrzebna. Zachęcamy do odwiedzania Centrów Krwiodawstwa i mobilnych punktów poboru krwi.

Dziś, 7-go listopada druhowie z naszej jednostki udali się do Szpitala Wojewódzkiego w Płocku, gdzie mieści się Oddział Terenowy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Cel był jasny: oddanie krwi oraz przyłączenie się do akcji „Krwawe Soboty z Legionem”, której organizatorem jest płocki oddział Klubu Honorowych Dawców Krwi Legion. W akcję włączyli się ratownicy z naszej jednostki: Krzysztof Dobaczewski, Marek Bogiel oraz Michał Dylicki, którzy już nie pierwszy raz odwiedzili RCKiK.

Po pozytywnym zweryfikowaniu na punktach pomiaru temperatury, wypełnieniu niezbędnych dokumentów, badaniach laboratoryjnych oraz lekarskich ratownicy dopuszczeni zostali do właściwego oddania krwi w Pokoju Pobrań, gdzie każdy z nich oddał 450 ml tego jakże cennego surowca.

Serdecznie dziękujemy pracownikom płockiego oddziału RCKiK za ciepłe przyjęcie, profesjonalną obsługę oraz przepraszamy za trudności w poszukiwaniu żył, a jednocześnie gratulujemy celności.

Akcja zakończyła się pełnym sukcesem, a nasi druhowie w bardzo dobrych nastrojach opuszczali płocki szpital w poczuciu dobrze wykonanego zadania. Serdecznie zachęcamy wszystkich do oddawania krwi oraz jej składników, które mogą pomóc uratować ludzkie życie i zdrowie.