Z żalem pożegnaliśmy Druha Mariana Gila

Fot. OSP w Gąbinie

Fot. OSP w Gąbinie

Pożegnania są nieodłącznym elementem życia ludzkiego, niestety są one zawsze chwilami trudnymi, szczególnie kiedy są to pożegnania ostatnie.

Dziś, 17-go października w samo południe spotkaliśmy się na Cmentarzu Parafialnym w Gąbinie, aby ostatni raz pożegnać Druha Mariana Gila, członka OSP w Gąbinie, przyjaciela OSP w Słubicach, przedsiębiorcę oraz człowieka o wielkim sercu, który zginął w tragicznym wypadku samochodowym.

Uroczystość pogrzebowa odbyła się w Kaplicy Cmentarnej, która tego dnia zgromadziła wielu ludzi, których zaskoczyło nagłe odejście Druha Mariana. Obok najbliższych i przyjaciół w uroczystości udział wzięli również przedstawiciele Kół Łowieckich wraz z pocztami sztandarowymi oraz przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych wraz z pocztami sztandarowymi i Orkiestrą Dętą OSP w Gąbinie. Naszą jednostkę reprezentowali: Marek Tarka – Prezes OSP w Słubicach oraz poczet sztandarowy w składzie Marek Bogiel, Paweł Rybarczyk i Michał Dylicki.

Złożeniu prochów Druha Mariana do grobu, zgodnie ze strażacką tradycją, towarzyszył dźwięk syreny samochodu strażackiego oraz dźwięki instrumentów Orkiestry Dętej.

Nagłe odejście Druha Mariana na wieczną służbę było wielkim zaskoczeniem, ciosem oraz ogromną stratą dla lokalnego społeczeństwa. W tych trudnych chwilach składamy rodzinie najszczersze wyrazy współczucia. Druh Marian na zawsze pozostanie w naszej pamięci!