Wypadek z tragicznym finałem

Każde zdarzenie drogowe jest niebezpieczne, jednakże nie każde kończy się tragicznie. Pamiętajmy o tym jak bardzo nasze życie jest kruche, kiedy poruszamy się po drogach.

Dziś, 11-go listopada w godzinach popołudniowych, Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Płocku odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem ciągnika rolniczego i samochodu osobowego, w miejscowości Studzieniec, w gminie Słubice. Ze zgłoszenia wynikało, iż w pojeździe znajduje się osoba zakleszczona. Do zdarzenia udały się zastępy GBA i GLBA-Rt z naszej jednostki.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy samochód osobowy wbity, w przyparty do muru ciągnik rolniczy. Podczas wysiadania z pojazdu otrzymaliśmy informację od świadków zdarzenia, że mężczyzna przestał oddychać. Szybko przystąpiliśmy do ewakuacji poszkodowanego z pojazdu, co udało się bez konieczności używania sprzętu hydraulicznego. Po wyciągnięciu z pojazdu stwierdzono brak oddechu u poszkodowanego i przystąpiono do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. W trakcie naszych działań na miejsce dotarł Zespół Ratownictwa Medycznego, a następnie zastępy z JRG nr 2, z którymi wspólnie kontynuowaliśmy resuscytację. Po kilkudziesięciu minutach walki o życie na miejsce zadysponowany został dodatkowo śmigłowiec LPR z lekarzem na pokładzie. Śmigłowiec wylądował na zlokalizowanym nieopodal miejscu gminnym. Na miejsce dotarł również patrol Policji. Do naszych zadań na leżało udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu, sprawdzenie w obrębie zdarzenia nie ma innych poszkodowanych, zabezpieczenie miejsca zdarzenia, przyjęcie śmigłowca LPR oraz oświetlenie miejsca zdarzenia. Do zdarzenia doszło na drodze gminnej, na której ruch był całkowicie zablokowany przez kilka godzin.

Niestety przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzny, który prowadził samochód osobowy. W związku z tym, na miejsce skierowani zostali technicy kryminalistyki oraz prokurator, którzy prowadzili działania na miejscu.

Po zakończeniu działań Policji, nasze działania również zostały zakończone, a zastępy wróciły do strażnicy.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że samochód osobowy poruszając się od miejscowości Barcik, w kierunku miejscowości Słubice, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi, a następnie po przejechaniu kilkudziesięciu metrów po polu uderzył w ciągnik rolniczy, a następnie oba pojazdy uderzyły w budynek gospodarczy. W zdarzeniu brał udział jedynie kierujący samochodem osobowym, który poniósł śmierć.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

369[M]68 GLBA-Rt Iveco Daily – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA Renault D16 – JRG nr 2 w Płocku

362[M]40 GLBM-Rt Opel Movano – JRG nr 2 w Płocku

W03 176 ZRM „P” Volkswagen Crafter – WSPRiTS w Płocku

SP-HXH Ratownik 18 Eurocopter EC135P2+ – LRP Baza Płock

Y210 Kia Ceed – WRD KM Policji w Płocku

Y228 Renault Trafic – KM Policji w Płocku

Zakład Pogrzebowy