Samochód osobowy w rowie

Wczoraj, 2-go grudnia w godzinach wieczornych, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Płocku odebrał zgłoszenie o pojeździe osobowym w rowie.

Do zdarzenia doszło przy ul. Płockiej w miejscowości Słubice, gdzie zadysponowany została zastęp GBA z nasze jednostki. Kiedy dotarliśmy na miejsce działania prowadził już patrol Policji. Samochód osobowy znajdował się przednią częścią w przydrożnym rowie drogi wojewódzkiej nr 575, natomiast tył pojazdu wisiał w powietrzu nad drogą.

Po rozpoznaniu nie stwierdzono osób poszkodowanych, ani uszkodzeń pojazdu. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone, a następnie w porozumieniu z Policją pojazd został wyciągnięty z rowu i przestawiony poza drogę, tak aby nie stwarzał zagrożenia dla uczestników ruchu drogowego. W trakcie naszych działań ruch na drodze był wstrzymany. Po zakończeniu działań zastęp wrócił do strażnicy.

Z nieoficjalnych informacji wynika, iż kierujący pojazdem marki Volvo, skręcając w zjazd jednej z posesji, nie trafił w mostek przejazdowy i wpadł do rowu. Mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

Y 208 Skoda Yeti – KP w Gąbinie