Zabawa odpustowa już za nami!

Pandemia odpuściła, pogoda wytrzymała, a goście dopisali w dużej ilości, mimo kolejnego dnia będącego dniem roboczym. Zabawa odpustową 2022 możemy uznać za udaną!

W miniony poniedziałek, 15-go sierpnia, odbywały się uroczystości Odpustu Parafialnego w Parafii w Słubicach. Obok obchodów w Świątyni, tradycyjnych straganów oraz karuzel, w tym roku mogliśmy powrócić do tradycyjnej zabawy odpustowej, która odbywa się od wielu lat na terenach zielonych za naszą strażnicą.

Przygotowania do zabawy trwały już od wielu dni. W tym czasie nasi druhowie zorganizowali tymczasowe ogrodzenie terenu, blaty sceny, posiłek dla zaangażowanych w organizację, firmę, która rozstawiła ogródek gastronomiczny, a dzięki współpracy z samorządem gminy przenośne toalety oraz pojemniki na odpady. Już od wczesnych godzin porannych w poniedziałek trwały prace przygotowawcze. Największą niepewność stanowiła pogoda, dlatego też podjęto decyzję o umiejscowieniu sceny wewnątrz garażu. Po zakończeniu prac o poranku nastąpiło przygotowanie druhów do udziału we Mszy Świętej, które zostało przerwane przez alarm. Część druhów udało się do działań ratowniczych, a część uczestniczyła w Eucharystii.

Od godziny 18:00 na tyłach naszej strażnicy rozpoczęła się zabawa, gości bawił zespół Silver Band, a piknikowa atmosfera sprzyjała rozmowom i relaksowi. Pogoda na szczęście była dla nas łaskawa i goście mogli w spokoju bawić się do białego rana.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich gości, którzy przybyli do naszej strażnicy. Wielkie podziękowania należą się również wszystkim tym, którzy wzięli udział w przygotowaniach oraz dbali o porządek podczas samej zabawy. Mamy nadzieję, że jeszcze liczniej widzimy się już za rok.