Zakrwawiony człowiek na środku drogi

Dziś, 26-go lipca około południa, kiedy nasi druhowie przygotowywali się do poświęcenia pojazdów, otrzymaliśmy informację o zdarzeniu drogowym z udziałem rowerzysty.

Sytuacja została przekazana do SK KM PSP w Płocku, skąd otrzymaliśmy dyspozycję wyjazdu. Do zdarzenia doszło na ul. Krakowskiej w Słubicach.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy zakrwawionego mężczyznę leżącego na środku drogi, a obok niego jednoślad. Do zdarzenia doszło w bardzo niebezpiecznym miejscu, ponieważ na wąskim odcinku drogi, zaraz za łukiem oraz przed wzniesieniem. Stwarzało to duże ryzyko kolejnego zdarzenia. Miejsce zostało zabezpieczone, ruch został całkowicie zablokowany, a ratownicy zajęli się poszkodowanym, który był przytomny. Z jego relacji wynikało, iż doszło do potrącenia przez samochód osobowy.

W trakcie naszych działań na miejsce dotarł Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja oraz zastęp z JRG nr 2 w Płocku. Mężczyzna został zbadany przez ratowników medycznych, a jego rany, choć źle wyglądające, okazały się tylko niegroźnymi, powierzchownymi otarciami. W toku czynności prowadzonych przez policję okazało się, iż mężczyzna najprawdopodobniej sam doprowadził do upadku, ponieważ znajdował się pod wpływem alkoholu. Policyjne urządzenie wykazało, iż w wydychanym przez mężczyznę powietrzu znajdowało się ponad 3 promile alkoholu!

Po zakończeniu czynności policyjnych, miejsce zdarzenia zostało spłukane wodą, ruch na drodze został wznowiony, a zastępy zakończyły swoje działania i wróciły do strażnic.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

369[M]68 GLBA-Rt Iveco Daily – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku

W 02 114 ZRM P Volkswagen Crafter – WSPRiTS Stacja Iłów

Y 210 WRD Kia Ceed – KM Policji w Płocku

Mapa Polski Targeo