Zdarzenie drogowe na granicy powiatów

W minioną niedzielę, 6-go sierpnia, w późnych godzinach popołudniowych, dyżurny SK KM PSP w Płocku odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Grzybów.

Zastęp GLBA-Rt z naszej jednostki został przedysponowany do tego zdarzenia z działań jakie prowadził przy uszkodzonym pokryciu dachu w miejscowości Bończa.

Do zdarzenia doszło na granicy gmin Słubice i Iłów, a co za tym idzie na granicy powiatów płockiego i sochaczewskiego. Do działań zadysponowane zostały zastępy z OSP w Słubicach, OSP w Iłowie, OSP w Brzozowie, JRG nr 2 w Płocku oraz JRG w Sochaczewie. Działania polegały m.in. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzielenia niezbędnej pomocy poszkodowanym, którzy opuścili pojazdy o własnych siłach oraz sorpcji substancji ropopochodnych z nawierzchni jezdni. Na miejscu działania prowadziły również Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja, która jako miejsce zdarzenia zakwalifikowała miejscowość Przejma, w gminie Iłów.

Po zakończeniu działań zastęp z naszej jednostki udał się do dalszych działań związanych z zagrożeniami powstałymi po burzy z silnymi porywami wiatru.

Siły i środki:

369[M]68 GLBA-Rt Iveco Daily – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA Renault D16 – JRG nr 2 w Płocku

362[M]40 GLBM-Rt Opel Movano – JRG nr 2 w Płocku

639[M]66 GBA MAN TGM – OSP w Iłowie

639[M]83 GBA Renault – OSP w Brzozowie

631[M]21 GBA Scania – JRG w Sochaczewie

631[M]43 SCRt Renault – JRG w Sochaczewie

W03 176 ZRM P Volkswagen Crafter – WSPRiTS w Płocku

Policja