Zdarzenie drogowe pod Dobrzykowem – pomógł ratownik z naszej jednostki

fot. OSP Dobrzyków

Życie wielokrotnie pokazuje, że Strażacy Ochotnicy są na służbie 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu, ponieważ obok dyspozycyjności w swojej macierzystej jednostce okazuje się, iż ich umiejętności mogą być również potrzebne w innych okolicznościach.

Wczoraj, 24-go lutego, w późnych godzinach wieczornych, na drodze wojewódzkiej nr 575, w miejscowości Nowa Korzeniówka, na terenie Gminy Gąbin, doszło do zdarzenia drogowego, z udziałem jednego samochodu osobowego, który wypadł z drogi i uderzył w przydrożne drzewo, powalając je na ziemię.

Zdarzenie widzieli świadkowie, którzy zatrzymali się na miejscu, poinformowali o zdarzeniu służby oraz pomogli poszkodowanej opuścić pojazd. Chwile po zdarzeniu na miejsce najechał ratownik z naszej jednostki druh Michał Dylicki, który niezwłocznie przystąpił do działań. Dokonał szybkiego rozpoznania oraz zajął się poszkodowaną osobą. Przy współpracy z innymi osobami obecnymi na miejscu sprawdzony został pojazd i jego okolica, pod kątem obecności innych osób poszkodowanych, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci, ponieważ w pojeździe znajdował się fotelik. Po ustaleniu stanu poszkodowanej oraz wykluczeniu obecności innych osób w pojeździe, sytuację z miejsca zdarzenia przekazał telefonicznie do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Płocku.

Po przybyciu na miejsce zastępów z OSP w Dobrzykowie poszkodowana została przekazana pod ich opiekę. Na miejsce przybyły również zastępy z JRG nr 2 w Płocku, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Patrol Policji.

Ta sytuacja pokazuje, że strażacy ratownicy muszą być zawsze przygotowani na pojawienie się niebezpiecznej sytuacji, gdzie ich wiedza, umiejętności, a często również sprzęt, który wożą w swoich autach, mogą okazać się niezbędne i przyczynić się do uratowania ludzkiego życia, zdrowia lub mienia.

Zdjęcia: OSP w Dobrzykowie