Pożar tworzyw sztucznych

Pożary tworzyw sztucznych są niebezpieczne dla ludzi i niekorzystnie wpływają na środowisko. Dlatego ważne jest szybkie powiadamianie służb o zaistnieniu takiego pożaru.

Dziś, 4-go czerwca w środku nocy naszych druhów obudził dźwięk syreny alarmowej na strażnicy. Okazało się, iż do Stanowiska Kierowania KM PSP w Płocku wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru śmieci przy Urzędzie Gminy w Słubicach. Do zdarzenia udaliśmy się zastępem GBA.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zgłoszenie zostało potwierdzone. W celu dostania się na teren, na którym doszło do pożaru, niezbędne było użycie nożyc do cięcia prętów i usunięcie łańcucha zabezpieczającego. Doszło do pożaru śmieci, których znaczną część stanowiły tworzywa sztuczne. W momencie naszego przybycia pożar znajdował się w ostatniej fazie, trawiąc pozostałą część śmieci. Neutralizacja zagrożenia odbyła się przy pomocy jednej linii gaśniczej, którą podany został prąd wody w natarciu. Następnie resztki śmieci zostały przegarnięte, a teren pogorzeliska oraz teren przyległy dokładnie przelane.

Po zakończonych działaniach zastęp uzupełnił wodę w zbiorniku i wrócił do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

słubice, płocki