Zdarzenie drogowe z udziałem trzech pojazdów [WIDEO]

Wczoraj, 2-go lipca w późnych godzinach wieczornych dyżurny SK KM PSP w Płocku odebrał zgłoszenie o drzewie powalonym na drogę wojewódzką nr 575 w miejscowości Wymyśle Polskie, w gminie Słubice.

Do zdarzenia udaliśmy się zastępem GBA. W trakcie wyjazdu ze strażnicy dyżurny SK KM PSP w Płocku przekazał kolejne informacje. Okazało się, iż w miejscowości Wymyśle Polskie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów. W związku ze zmianą sytuacji na miejsce udał się również zastęp GLBA-Rt.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy trzy pojazdy osobowe oraz powalone drzewo. W związku z panującym mrokiem podstawowym zadaniem było odpowiednie zabezpieczenie miejsca zdarzenia. W tym celu obok pojazdów ratowniczych wykorzystano również pachołki oraz flary ostrzegawcze. Po rozpoznaniu okazało się, iż w wyniku zdarzenia poszkodowana została kobieta. Otoczona została ona opieką przez ratowników z naszej jednostki. Jednocześnie we wszystkich pojazdach odłączone zostały akumulatory. Droga w miejscu zdarzenia została całkowicie zablokowana.

W trakcie naszych działań na miejsce przybyły zastępy z JRG nr 2 w Płocku, Zespół Ratownictwa Medycznego i patrol Policji. Po przebadaniu uczestników zdarzenia przez ratowników medycznych nikt nie wymagał hospitalizacji. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierująca pojazdem marki Peugeot jadąca od strony Słubic w kierunku Płocka nie zauważyła powalonego drzewa w które uderzyła. Kawałki drzewa uszkodziły pojazd marki Audi, który zatrzymał się przed przeszkodą, a sam samochód uderzył w pojazd marki Lancia, który również zatrzymał się przed przeszkodą.

Po wykonaniu niezbędnych czynności przez policję ratownicy przystąpili do uprzątnięcia drzewa do przydrożnego rowu, sorpcji płynów, uprzątnięcia jezdni oraz pomocy w zabraniu uszkodzonych pojazdów w celu udrożnienia przejazdu.

To zdarzenie pokazuje jak duże zagrożenie mogą stanowić powalone drzewa lub połamane gałęzie znajdujące się w obrębie drogi. W przypadku zauważenia takich zdarzeń należy je niezwłocznie zgłaszać pod numer alarmowy 112.

Po zakończonych działaniach zastępy wróciły do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

369[M]68 GLBA-Rt Iveco Daily – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku

362[M]40 GLBM-Rt Opel Movano – JRG nr 2 w Płocku

W03 106 ZRM „P” Volkswagen Crafter – WSPRiTS w Płocku

Y 262 WRD Opel Astra – KM Policji w Płocku

Volkswagen LT – Pomoc drogowa

Mercedes Sprinter – Pomoc drogowa

Mapa Polski Targeo