Zderzenie ciężarówki z busem

Poruszając się po drogach należy zawsze zachowywać ostrożność. Chwila nieuwagi może doprowadzić do zdarzenia drogowego.

Dziś, 18-go marca w godzinach wieczornych otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się na ul. Płocką w Słubicach, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 575, gdzie doszło do zdarzenia drogowego. Do zgłoszenia udaliśmy się zastępami GBA oraz GLBA-Rt.

Kiedy dotarliśmy na miejsce droga w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana. Doszło do zderzenia ciągnika siodłowego z naczepą z samochodem dostawczym, typu bus. Samochód ciężarowy pozostawał na dwóch pasach jezdni, natomiast samochód dostawczy znajdował się w przydrożnym rowie. Samochodem dostawczym podróżowały trzy osoby, które wyszły z pojazdu o własnych siłach, natomiast ciągnikiem siodłowym podróżował jedynie kierowca – jemu również nic się nie stało. Do naszych zadań należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz odłączenie akumulatora w samochodzie dostawczym. Teren działań został oświetlony. Pojazdy pozostały na zastanych miejscach do czasu przyjazdu policji. Po decyzji funkcjonariuszy policji miejsce zdarzenie zostało uprzątnięte, zamiecione z drogi zostały kamienie i inne odłamki oraz zneutralizowana została plama substancji ropopochodnej. Droga została udrożniona i ruch przywrócony został w obydwu kierunkach. Dalsze czynności na miejscy wykonuje policja.

Ze wstępnych, nieoficjalnych ustaleń wynika, iż kierowca ciężarówki wykonując manewr skrętu w lewo, jadąc od strony Iłowa w kierunki Płocka, nie zachował ostrożności i doprowadził do zdarzenia z samochodem dostawczym, który wykonywał manewr wyprzedzania. Szczęśliwie skończyło się jedynie na uszkodzonych pojazdach i chwili strachu.

Po zakończonych działaniach zastępy wróciły do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

369[M]68 GLBA-Rt Iveco Daily – OSP w Słubicach

Y249 Kia Ceed – WRD KM Policji w Płocku


Wyświetl większą mapę