Pożar w budynku mieszkalnym

Dziś, 21-go lipca około południa do dyżurnego Stanowiska Kierowania KM PSP w Płocku wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym przy ul. Wiślanej w Słubicach.

Zgodnie z dyspozycją do zgłoszenia udaliśmy się zastępem GBA. Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy rozwinięty pożar w jednym z pomieszczeń budynku mieszkalnego. Ponadto w budynku znajdowały się dwie butle z gazem. Rozwinięte zostały dwie linie gaśnicze, a do budynku wprowadzeni zostali ratownicy w aparatach ODO. W trakcie naszych działań na miejsce dotarły również dwa zastępy z JRG nr 2 w Płocku oraz zakład energetyczny.

Po opanowaniu sytuacji nadpalone elementy wyposażenia oraz stolarki drzwiowej i okiennej zostały wyniesione na zewnątrz i dokładnie przelane. Pomieszczenia zostały oddymione i sprawdzone przy pomocy kamery termowizyjnej. Ponadto pozostała część budynku została sprawdzona, czy zarzewia ognia nie rozprzestrzeniły się na inne pomieszczenia.

Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone i przekazane właścicielowi, a zastępy udały się do swoich baz.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku

362[M] GCBA MAN TGA – JRG nr 2 w Płocku

Ford Ranger – Zakład Energetyczny