Złamane drzewo zablokowało drogę

Dzisiejszy dzień upływa pod znakiem typowo jesiennej, deszczowej pogody oraz silnych porywów wiatru.

Dziś, 23-go października w godzinach przedpołudniowych otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Rybaki, w gminie Słubice, gdzie złamane drzewo zablokowało drogę. Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem GLBA-Rt Iveco Daily.

Na miejscu znajdował się już nasz zastęp SLKw Daewoo Lublin, który wykonywał tamtędy przejazd gospodarczy. Droga gminna nr G30 została całkowicie zablokowana przez powalone, przypuszczalnie pod wpływem silnego porywu wiatru, drzewo. Przy pomocy pilarek spalinowych oraz siły mięśni ratowników drzewo zostało usunięte poza drogę, tak aby nie stanowiło zagrożenia dla uczestników ruchu drogowego. Na zakończenie droga została zamieciona przy pomocy szczotek.

Po zakończeniu działań zastęp wrócił do strażnicy.