Zderzenie samochodu osobowego z motocyklem

Zdarzenia drogowe z udziałem motocyklistów mogą mieć tragiczne skutki. Motocykliści są zdecydowanie mniej chronieni od kierowców innych pojazdów.

W minioną sobotę, 31-go lipca, około południa, będąc w strażnicy i robiąc porządki po ostatnich intensywnych działaniach, otrzymaliśmy informację od jednego z mieszkańców o zdarzeniu drogowym z udziałem motocyklisty, do którego doszło przy markecie w Słubicach. Sytuacja została zgłoszona do SK KM PSP w Płocku, skąd otrzymaliśmy dyspozycję wyjazdu. Do zdarzenia udał się zastęp GBA.

Do zdarzenia doszło przy ul. Płockiej w Słubicach, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 575. Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy kierowcę motocykla, którym opiekowały się osoby postronne. Mężczyzna był przytomny i kontaktowy, jednakże uskarżał się na ogólne bóle, które były skutkiem zdarzenia. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone, wprowadzony został ruch wahadłowy. W trakcie naszych działań na miejsce przybył zespół ratownictwa medycznego, patrol policji oraz zastęp z JRG nr 2 w Płocku. Po ocenie stanu poszkodowanego przez ratowników medycznych podjęta została decyzja o jego hospitalizacji. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek. Wymagało to kolejnych czynności policyjnych. Na prośbę policji nasza jednostka zabezpieczyła miejsce zdarzenia.

Z nieoficjalnych informacji wynika, iż kierująca samochodem osobowym skręcając na parking nie zauważyła jadącego z przeciwnej strony – w kierunku Iłowa – motocyklisty i doprowadziła do zdarzenia.

Po zakończeniu działań zastęp wrócił do strażnicy,

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

362[M]40 GLBM-Rt Opel Movano – JRG nr 2 w Płocku

W03 176 ZRM „P” Volkswagen Crafter – WSPRiTS w Płocku

Y208 Skoda Yeti – KP w Gąbinie

Y242 Kia Ceed – WRD KMP w Płocku

Technik kryminalistyki