Złamane gałęzie zwisające niebezpiecznie nad drogą

Nawałnica jaka przeszła nad terenem gminy Słubice 14-go lipca pozostawiła po sobie jeszcze wiele śladów, w tym również wiele zagrożeń.

Dziś, 3-go sierpnia w godzinach popołudniowych do SK KM PSP w Płocku wpłynęło zgłoszenie o złamanych gałęziach wiszących nad drogą w miejscowości Grabowiec, gmina Słubice. Do zdarzenia udaliśmy się zastępem GBA.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zgłoszenie zostało potwierdzone. Nad drogą gminną zwisało kilka niebezpiecznych gałęzi, a ponadto w sąsiedztwie pochylone nad drogę było drzewo, które jak się okazało wyrywane było z korzeniami. Droga w miejscu występowania zagrożenia została całkowicie zablokowana. Z uwagi na wysokość na jakiej znajdowały się połamane gałęzie niezbędne było wykorzystanie sprzętu do pracy na wysokości. Na miejsce zadysponowany został zastęp z OSP w Gąbinie wraz z ładowarką teleskopową.

Dzięki wspólnym działaniom udało się usunąć zagrożenie, a następnie udrożnić i oczyścić przejazd. Po zakończonych działaniach zastępy udały się do swoich strażnic.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

369[M]69 GCBA MAN TGS – OSP w Gąbinie

369[M]99 Ładowarka teleskopowa Bobcat – OSP w Gąbinie