Niebezpiecznie na łuku drogi

Dziś, 24-go października na wjeździe do jednej z posesji nieopodal naszej strażnicy, samochód osobowy zawisł nad rowem.

Sytuacja była o tyle niebezpieczna, iż pojazd częściowo znajdował się na jednym z pasów drogi, dodatkowo panujący jeszcze półmrok, padający deszcz i fakt, iż sytuacja miała miejsce na łuku drogi wpływały niekorzystnie na bezpieczeństwo.

Podjęta została decyzja o pomocy kierowcy pojazdu, który wpadł w tarapaty. O sytuacji poinformowane zostało SK KM PSP w Płocku, skąd otrzymaliśmy zgodę na podjęcie działań. Na miejsce udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego. Do naszych zadań należało przede wszystkim zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz pomoc w wydobyciu pojazdu.

Przy pomocy wózka widłowego udało się szybko i sprawnie wydobyć pojazd z opresji. Szczęśliwie skończyło się jedynie na strachu, nikt nie został poszkodowany, a również i pojazd nie został uszkodzony.
Po zakończeniu działań zastęp wrócił do strażnicy.