30. finał WOŚP w Słubicach

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra do końca świata i jeden dzień dłużej, w tę grę włączyli się również strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach.

30-go stycznia obok działań związanych z nawałnicą członkowie naszej jednostki wzięli również udział w 30. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w ramach Sztabu w Słubicach, zlokalizowanego w Gminnej Bibliotece Publicznej.

Nasi ratownicy Aleksandra Witczeska i Krzysztof Dobaczewski byli wolontariuszami, którzy na terenie gminy zbierali datki do puszek. Mimo bardzo niesprzyjającej pogody udało się wesprzeć WOŚP, a szczególnie małych pacjentów, którzy będą finalnymi beneficjentami dzisiejszego finału.

Na zakończenie dnia nasi ratownicy przygotowali symboliczne „Światełko do Nieba”, przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach. Pogoda zdecydowanie nie pomagała, lecz na terenie Biblioteki zgromadził się kilkudziesięcioosobowy sztab ludzi chcących w sposób symboliczny wysłać „Światełko do Nieba”. Była to również okazja do zapoznania się z naszym sprzętem i pojazdami, co szczególnie ucieszyło najmłodszych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w finale, a w szczególności gratulacje dla słubickiego sztabu za włożenie ogromnej ilości pracy w przygotowania oraz przeprowadzenie finału. Gratulacje dla wszystkich wolontariuszy za zaangażowanie oraz poświęcony czas. Dziękujemy za współpracę! Do zobaczenia za rok!