Zalewisko wodne na drodze

Intensywne opady mokrego śniegu oraz duża ilość deszczu jaka spadła w ostatnich dniach spowodowały znaczny przybór wody w rowach, w tym w rowach melioracyjnych.

Dziś, 31-go stycznia w godzinach porannych otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Wymyśle Polskie, w gminie Słubice, gdzie na drodze pojawiło się niebezpieczne zalewisko wodne. Do zdarzenia udaliśmy się zastępem GBA.

Kiedy dotarliśmy do miejscowości Wymyśle Polskie, na miejscu pracowali już przedstawiciele służby drogowej. W związku z zamuleniem przydrożnego rowu, spowodowanego uszkodzeniem rowu melioracyjnego, do którego doszło w sierpniu ubiegłego roku, doszło do wystąpienia wody z rowu na pas jezdni. Panujące rano warunki atmosferyczne powodowały zamarzanie rozjeżdżonej przez pojazdy wody i śliskość nawierzchni w obrębie skrzyżowania. Taka sytuacja wypływała bardzo niekorzystnie na warunki ruchu drogowego.

Pracownicy służby drogowej usypali prowizoryczny wał w miejscu występowania wody z rowu, a do naszych zadań należało odpompowanie wody z pasa ruchu. Przy pomocy motopompy pływającej udało się częściowo odprowadzić wodę ponownie do rowu, a następnie po otwarciu kratki ściekowej, przy pomocy pompy szlamowej udało się usunąć pozostałą część wody. Po likwidacji zastoiska pracownicy służby drogowej przystąpili do oczyszczenia ścieku przykrawężnikowego oraz likwidacji śliskości poprzez posypanie nawierzchni jezdni mieszanką soli drogowej oraz piasku.

Po zakończonych działaniach ratownicy oczyścili sprzęt, a następnie udali się do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

Skoda Octavia – MZDW Służba drogowa

Fiat Ducato – MZDW Służba drogowa