Ognista Krew – oddaj krew w Słubicach

Krew jest niezbędnym składnikiem dla funkcjonowania ludzkiego organizmu, jest to składnik, którego nie można zastąpić żadnym produktem syntetycznym. Jedyny sposób na jej pozyskanie to podarowanie jej przez drugiego człowieka.

Już w najbliższą sobotę, 13-go maja, w godzinach 9:00 – 13:00, przy naszej strażnicy zaparkuje Mobilny Punkt Poboru Krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Będzie to już 4. edycja akcji organizowanej przy naszej strażnicy. Współorganizatorami akcji są Ochotnicza Straż Pożarna w Słubicach oraz Klub Honorowych Dawców Krwi Legion – Oddział w Płocku, a partnerami: Oddział Terenowy w Płocku Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, Akademickie Stowarzyszenie „Ambitni w Działaniu”, Samorząd Województwa Mazowieckiego, Samorząd Powiatu płockiego, RECON – agencja eventowa, Jacek Kozłowski Fotografia, Pizzeria Festa Italiana, Centrum Nadruku Maciej Galon.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji, w szczególności zapraszamy strażaków, w tym strażaków ochotników oraz mieszkańców Gminy Słubice oraz gmin sąsiednich. Oddawanie krwi nie boli, a dzięki niej możliwe jest ratowanie ludzkiego życia i zdrowia. Wiele osób podkreśla fakt, iż lepiej jest pomagać niż samemu potrzebować pomocy.

Na krwiodawców oraz odwiedzających czekać będą słodkie posiłki regeneracyjne z RCKiK, gorący posiłek przygotowany dzięki Radnej Rady Powiatu Płockiego Marcie Michalak, upominki od Klubu HDK Legion Oddział w Płocku oraz sprzęt pożarniczy.

Aby jak najlepiej się czuć podczas oddawania krwi i później zrób następujące rzeczy:

  • bądź wyspanym;
  • w ciągu dwóch dni poprzedzajacej oddanie krwi wypij około 2 l płynów;
  • zjedz lekkostrawny, białkowo-węglowodanowy posiłek 2 godziny przed oddaniem krwi;
  • unikaj nadmiernego fizycznego wysiłku w dniu oddania;
  • nie pal bezpośrednio przed oddaniem papierosów;
  • minimum 24 h przed oddaniem krwi nie spożywaj alkoholu;
  • nie przychodź do oddania krwi po spożyciu środków zmieniających nastrój;
  • zabierz ze sobą dowód osobisty.