77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Dziś, 1-go sierpnia, punktualnie o godzinie 17:00 minęło 77 lat od momentu wybuchu Powstania Warszawskiego, bardzo ważnego momentu w historii Polski.

Wydarzenia sprzed 77 lat są odległe, ale w pamięci Polaków wciąż żywe. Dzięki zaangażowaniu wielu osób pamięć ta jest przekazywana kolejnym pokoleniom, a formy upamiętnienia tego tragicznego wydarzenia pokazują jak ważne było ono nie tylko dla Warszawy, ale również całej Polski. Każdy miniony dzień jest już historią, ale idąc naprzód zawsze należy pamiętać o ważnych wydarzeniach z przeszłości. Jednym z nich jest właśnie Powstanie Warszawskie, którego ranga zdecydowanie pozwala na określenie go mianem ważnego – tragicznego, lecz ważnego. Nie możemy nigdy dopuścić do powtórzenia się historii, musimy wyciągać wnioski oraz kierować nasze działania w taki sposób, aby nigdy nie dochodziło do podobnych sytuacji.

Zgodnie z tradycją zapoczątkowaną kilka lat temu w naszej jednostce, podobnie i dziś, 1-go sierpnia o godzinie 17:00 rozległ się dźwięk syreny na naszej strażnicy oraz w samochodach bojowych. Nasi druhowie oddali należny hołd Bohaterom Powstania Warszawskiego jednocześnie pozwalając wielu mieszkańcom na chwilę zadumy.

Cześć i Chwała Bohaterom!