9. edycja Mocarnego Rajdu Rowerowego już za nami

Pomysł organizacji międzygminnego rajdu rowerowego narodził się w Mocarzewie wiele lat temu. Dzięki pasji wielu osób udało się pomysł zamienić w czyn.

W minioną sobotę, 3-go czerwca odbyła się kolejna, 9. już edycja Rajdu. Organizatorem wydarzenia niezmiennie od lat był Specjalny Ośrodek Wychowawczy w Mocarzewie. Wspólnie z druhami z OSP w Sannikach oraz funkcjonariuszami Policji z Gostynina i Gąbina, dbaliśmy o bezpieczny przejazd uczestników Rajdu i bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Trasa rajdu wiodła z Mocarzewa do Słubic, gdzie przy Gminnej Bibliotece Publicznej miał miejsce pierwszy przystanek. Następnie przez miejscowości Studzieniec, Budy i Alfonsów uczestnicy dotarli do Hotelu Kawallo w Leonowie, gdzie miał miejsce kolejny przystanek. Po przerwie rajd ruszył w drogę powrotną w kierunku Mocarzewa.

Na zakończenie organizatorzy przygotowali smaczny poczęstunek, podczas którego był również czas na rozmowy.

Rajd przebiegł spokojnie bez większych problemów, z nielicznymi awariami sprzętu. Dziękujemy organizatorom i uczestnikom za bardzo dobrą współpracę. Liczymy, że będziemy się wspólnie spotykać na kolejnych edycjach.