Akcja odśnieżanie

Wczorajsze opady śniegu, które trwały cały dzień spowodowały, że duża ilość białego puchu zaczęła zalegać na placach przy naszej strażnicy.

W celu usunięcia śniegu odbyła się zbiórka gospodarcza strażaków. Zalegająca na placach duża ilość śniegu może przełożyć się na wydłużony czas wyjazdu zastępu do działań. Utrudnia on również życie ratownikom, którzy parkują tam swoje pojazdy i przygotowują się do wyjazdu do działań. Ponadto panująca aura może sprzyjać temu, że śnieg będzie częściowo się topił, a następnie zamieniał w lód.

Do tematu usunięcia śniegu podeszliśmy tradycyjnie, przy pomocy łopat i szczotek, ale z pomocą przyszedł również ciężki sprzęt w postaci ciągnika rolniczego z pługiem do odśnieżania, którego wizyta była możliwa dzięki uprzejmości Właściciela firmy MDJ w Słubicach, a jednocześnie Prezesa OSP w Słubicach – Marka Tarki. Sprzęt zdecydowanie przyspieszył i ułatwił pracę strażaków.

Ponadto obok samych placów i podjazdów do garaży odśnieżone zostały wjazdy na place z drogi publicznej oraz ulica Parkowa leżąca przy strażnicy. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w akcję odśnieżania.