Słubickie Światełko do Nieba dla WOŚP [WIDEO]

W tym roku ponownie zagrał sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowany w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach. Zagrał nietypowo bo w znacznej części wirtualnie.

Pandemia koronawirusa zmienia nasze życie, ale jednocześnie zmusza do wyszukiwania kreatywnych rozwiązań, między innymi w dziedzinach organizacji różnego rodzaju wydarzeń i uroczystości. Większość z nich przenosi się do internetu, gdzie on-line śledzi je wiele osób.

Dziś, 31-go stycznia odbył się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ramach WOŚP również na ulicach Słubic pojawili się wolontariusze z puszkami, gdzie ludzie dobrego serca mogli wrzucać datki dla potrzebujących.

W tegoroczną Orkiestrę włączyli się również strażacy z naszej jednostki. Wirtualnie dla oglądających zagrała Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach pod batutą Kapelmistrza Szymona Ogrzebacza, której posłuchać można TUTAJ

Ponadto w porozumieniu ze sztabem WOŚP w Słubicach włączyliśmy się również w organizację „Światełka do Nieba”. Nasze samochody ratowniczo-gaśnicze pojawiły się na placu za kościołem w Słubicach, gdzie po zmroku światła pojazdów uprzywilejowanych oraz dźwięki syren poszybowały w niebo. Dodatkowo nasi ratownicy dorzucili swoją cegiełkę do puszek wolontariuszy. Do tego wyjątkowego zdarzenia wyjechały samochody: GBA, GLBA-Rt, SLKw oraz SLOp.

Serdecznie dziękujemy wszystkim strażakom, którzy włączyli się w akcję oraz tym, którzy bardzo chcieli, lecz z przyczyn niezależnych nie mogli osobiście uczestniczyć w tym wydarzeniu. Gratulacje dla całego sztabu WOŚP w Słubicach oraz niezastąpionych wolontariuszy.