Natura-Lnie w Skansenie Osadnictwa Nadwiślańskiego

Skansen w Wiączeminie Polskim to nie tylko budynki stojące pośród pól, ale również wiele tematycznych wydarzeń związanych z osadnikami nadwiślańskimi – Olendrami, którzy zamieszkiwali te tereny.

Wczoraj, 18-go września, gwiazdą wydarzenia pn. „Pleciemy natura-lnie” w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2022, w Skansenie Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim był Len, czyli jak piszą organizatorzy: roślina o szerokim zastosowaniu, zwłaszcza w tradycyjnym rzemiośle włókienniczym.

W ramach współpracy druhowie z nasze jednostki zostali poproszeni o zabezpieczenie przeciw pożarowe wydarzenia, z uwagi na spodziewaną dużą ilość odwiedzających oraz obecność na terenie Skansenu wielu łatwopalnych materiałów. Do Wiączemina Polskiego udały się zastępy GBA oraz SLOp z naszej jednostki.

Realizowane zabezpieczenie przebiegło spokojnie, a ponadto wielu najmłodszych zwiedzających mogło na żywo spotkać się z wyposażeniem wykorzystywanym przez strażaków podczas działań ratowniczo-gaśniczych.

Organizatorom gratulujemy kolejnego udanego wydarzenia oraz dziękujemy za zaufanie i zaproszenie. Cieszymy się, że na terenie naszej gminy znajduje się takie wyjątkowe miejsce jakim jest Skansen Osadnictwa Nadwiślańskiego i jednocześnie zachęcamy wszystkich do odwiedzania tych pięknych i malowniczych terenów w sąsiedztwie rzeki Wisły.