Auto wypadło z drogi – kobieta trafiła do szpitala

Dzisiejszej nocy (z 3-go na 4-go czerwca) ratownikom z naszej jednostki nie było dane się wyspać. Po nocnym pożarze, wczesnym rankiem ponownie zbudził ich dźwięk syreny alarmowej.

Kilkanaście minut po godzinie 5:00 rano, do dyżurnego SK KM PSP w Płocku wpłynęło zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego w miejscowości Studzieniec, gmina Słubice, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 575. Do zdarzenia zadysponowane zostały zastępy GBA oraz GLBA-Rt.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy poważnie uszkodzone auto osobowe marki Mercedes, znajdujące się w przydrożnym rowie. Po szybkim rozpoznaniu okazało się, iż pojazdem podróżowały dwie osoby – mężczyzna oraz kobieta w ciąży. Obydwie osoby podróżujące samochodem były przytomne i w kontakcie. Uskarżały się na ogólne bóle co wymagało interwencji zespołów ratownictwa medycznego. Osoby poszkodowane objęte zostały opieką ratowników z naszej jednostki, a następnie przekazane pod opiekę zespołów PRM. W miejscu zdarzenia wprowadzony został ruch wahadłowy regulowany przez ratowników. Z pojazdu odłączony został również akumulator.

W trakcie naszych działań na miejsce dotarły dwa zespoły ratownictwa medycznego, patrol policji oraz dwa zastępy z JRG nr 2 w Płocku. Z uwagi na fakt, iż pojazd znajdował się poza pasem ruchu i nie stwarzał zagrożenia działania zastępów straży zostały zakończone, a dalsze czynności na miejscu prowadzi policja.

Ciężarna kobieta została przewieziona przez ZRM do szpitala w celu przeprowadzenia szczegółowych badań, natomiast mężczyzna z ogólnymi potłuczeniami nie wymagał hospitalizacji.

[AKTUALIZACJA]: Decyzją policji zdarzenie to potraktowane zostanie jako wypadek. W celu pomocy policji przy zabezpieczeniu miejsca zdarzenia na czas czynności po godzinie 8:00 na miejsce ponownie został zadysponowany zastęp z naszej jednostki.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

369[M]68 GLBA-Rt Iveco Daily – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku

362[M]40 GLBM-Rt Opel Movano – JRG nr 2 w Płocku

W 03 176 ZRM „P” Volkswagen Crafter – WSPRiTS w Płocku

W 03 112 ZRM „P” Volkswagen Crafter – WSPRiTS w Płocku

Y258 Policja Opel Astra – KP w Gąbinie

Y259 Policja Opel Astra – WRD KMP w Płocku

Technik policyjny

Moja mapa 2