Człowiek wpadł do Wisły [WIDEO]

Wody rzeki Wisły, szczególnie po ostatnich zawirowaniach związanych z zatorem lodowym są bardzo zdradliwe, nieprzewidywalne i niebezpieczne.

Wczoraj, 6-go marca w godzinach popołudniowych dyżurny SK KM PSP w Płocku odebrał zgłoszenie dotyczące zaginięcia mężczyzny w wodach rzeki Wisły. Po dyspozycji, do zdarzenia udaliśmy się zastępami GLBA-Rt oraz SLOp + łódź.

Po dotarciu na miejsce dokonaliśmy szybkiego rozpoznania, a następnie przystąpiliśmy do wodowania łodzi. Ze wstępnych ustaleń wynikało, iż 30-tso kilkuletni wędkarz, podczas pracy na rzece zniknął pod wodą. W celu pomocy poszkodowanemu nasza łódź udała się na poszukiwania. W takcie naszych działań na miejsce dotarły kolejne zastępy z JRG nr 2 w Płocku, OSP w Dobrzykowie, OSP w Gąbinie, JRG nr 1 w Płocku oraz OSP w Troszynie Polskim.

W trakcie działań na wodę wypłynęły 4 łodzie, które po trwających kilkadziesiąt minut poszukiwaniach zlokalizowały poszkodowanego. Poszkodowany został przetransportowany na brzeg, gdzie ratownicy medyczni, wspólnie ze strażakami toczyli walkę o jego życie. Trwająca kilkadziesiąt minut resuscytacja zaowocowała tym, iż poszkodowany został przetransportowany do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego.

Z nieoficjalnych informacji dowiedzieliśmy się, że poszkodowany w tym zdarzeniu mimo zaangażowania wielu ratowników PSP i OSP niestety nie przeżył.

Siły i środki:

369[M]68 GLBA-Rt Iveco Daily – OSP w Słubicach

369[M]53 SLOp Toyota Hilux + Łódź – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA MAN TGM + Łódź – JRG nr 2 w Płocku

362[M]40 GLBM-Rt Opel Movano – JRG nr 2 w Płocku

361[M]71 SRw Mercedes-Benz Atego + Łódź – JRG nr 1 w Płocku

369[M]11 SLRw Fiat Ducato + Łódź – OSP w Dobrzykowie

369[M]46 SLOp Nissan Navara – OSP w Dobrzykowie

369[M[33 SLOp Ford Ranger + Łódź – OSP w Gąbinie

367[M]61 GLBM Peugeot Boxer – OSP w Troszynie Polskim

361[M]90 SLRr Nissan Navara – JRG nr 1 w Płocku

220[M]95 SLOp VW Amarok – KW PSP w Warszawie

W02 22 ZRM P Volkswagen Crafter – WSPRiTS w Płocku

Y258 Policja Opel Astra – KP w Gąbinie

Y249 Policja Kia Ceed – KMP w Płocku

H748 Policja Mercedes-Benz Sprinter – SPPP w Płocku

Mapa Polski Targeo