Doszło do pożaru w szkole

W miniony piątek, 20-go września w Szkole Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II doszło do pożaru w jednej ze szkolnych toalet.

Zdarzenie miało miejsce w godzinach popołudniowych. Najprawdopodobniej w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej doszło do pożaru lampy przymocowanej do sufitu w toalecie na piętrze budynku. Pożar zauważyła jedna z uczennic, która jest jednocześnie córką druha z naszej jednostki. W pierwszej fazie czuć było zapach spalonego plastiku, a następnie dym wydobywający się z jednego z okien budynku. Do naszej jednostki dotarła informacja od jednego z rodziców – naszego strażaka. Z informacji wynikało, iż doszło do pożaru lampy, ale został on już ugaszony, natomiast ciągle czuć niepokojący zapach mogący świadczyć o dalszym rozwoju pożaru. Na prośbę pracowników szkoły, nie alarmowo na miejsce udał się nasz zastęp GBA. Aktualizacja — Z informacji jakie uzyskaliśmy od Dyrektora Szkoły (w dniu 23 września) wynika, iż pożar został zauważony przez pracowników szkoły. Pracownicy niezwłocznie przystąpili do działań, natomiast nie zaalarmowali służb. Wnioskujemy, że pracownicy zauważyli pożar od wewnątrz, natomiast uczennica od zewnątrz, w podobnym czasie. — Aktualizacja

Okazało się, iż pożar lampy został ugaszony przez pracowników szkoły, ale w sposób bardzo ryzykowny, ponieważ do gaszenia użyta została woda, zamiast jednej z gaśnic znajdujących się w budynku. W pomieszczeniu panowało duże zadymienie, a dla potwierdzenia braku dalszego zagrożenia konieczne było użycie kamery termowizyjnej. Niestety takie urządzenie nie znajduje się na naszym wyposażeniu, dlatego też niezbędna była pomoc ratowników w JRG nr 2 w Płocku.

Po decyzji dowódcy pomieszczenie zostało oddymione, a po sprawdzeniu kamerą i stwierdzeniu braku zagrożenia działania zastępów na miejscu zostały zakończone.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku

362[M]25 GBA MAN TGA – JRG nr 2 w Płocku

Policja