Zapraszamy na jubileusz

Już w najbliższą sobotę 21-go września jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach świętować będzie jubileusz 95-lecia istnienia.

Ochotnicza Straż Pożarna w Słubicach powołana została do służby w 1924 roku. Jej założycielami byli: Wiesław Skarżyński (pierwszy Prezes do 1939 roku), Bernard Wysłoucha, Antoni Besiekierski, Antoni Kujawa, Jan Kalisiak, Walenty Bartosiak. To właśnie dzięki nim dziś mamy w gminie prężną jednostkę włączoną do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, która jest w stanie w krótkim czasie podjąć działania.

W tym roku mija 95 lat od powstania jednostki, nasi druhowie podjęli się trudu organizacji uroczystości jubileuszowej upamiętniającej to wydarzenie. Będzie to święto wszystkich strażaków w jednostce, ponieważ to dzięki nim jednostka nadal istnieje i ciągle się rozwija.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tym  jubileuszu, który połączony będzie z otwartym piknikiem. W programie uroczystości znajdą się m.in.: przemarsz pododdziału strażaków ulicami Słubic, odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej pierwszemu Prezesowi, polowa Msza Święta odprawiona przez Kapelana Strażaków, uroczysty Apel połączony z wręczeniem odznaczeń i wyróżnień. Zebrani będą mogli korzystać z dobroci ogródka gastronomicznego, skosztować strażackiej „fasolów” oraz pieczonego dzika i obejrzeć występy artystyczne Orkiestry Dętej OSP w Słubicach oraz Zespołu Ludowego Grzybowianki i Grzybowiacy. Uroczystość zakończy otwarta i bezpłatna zabawa taneczna.

Do zobaczenia w sobotę!