Duże płomienie zaniepokoiły mieszkańców [WIDEO]

Zagrożenie pożarowe na polach i łąkach obecnie w zasadzie nie istnieje, z uwagi na panujące warunki, lecz widok wysokich płomieni nawet zimą może zaniepokoić.

Dziś, 15-go lutego w godzinach popołudniowych dyżurny SK KM PSP w Płocku odebrał zgłoszenie o widocznych płomieniach w okolicach drogi prowadzącej z miejscowości Grzybów do miejscowości Jamno, w gminie Słubice. Do zdarzenia została zadysponowana nasza jednostka, z której na miejsce udały się zastępy GBA oraz SLOp, przygotowujący się właśnie do patrolu wału przeciwpowodziowego.

Szybko udało się zlokalizować zagrożenie lecz, aby do niego dotrzeć trzeba było przejechać kilkaset metrów polem. Panujące warunki pozwoliły na bezpieczny dojazd i podjęcie działań. Okazało się, iż doszło do pożaru bel słomy. Znaczna część słomy uległa spaleniu przed naszym przybyciem. W celu likwidacji zagrożenia podany został jeden prąd wody na palące się resztki. Następnie słoma została przerzucona przy pomocy wideł i dokładnie przelana. W trakcie naszych działań na miejsce dotarł również zastęp z JRG nr 2 w Płocku.

Po zakończeniu działań zastępy wróciły do swoich strażnic, uzupełniając po drodze wodę w zbiorniku.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

369[M]53 SLOp Toyota Hilux – OSP w Słubicach

362[M]25 GCBA MAN TGA – JRG nr 2 w Płocku

Mapa Polski Targeo