Pochylone drzewo stwarzało zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego [WIDEO]

Mokry śnieg jaki spadł wczoraj oraz dzisiejsza pogoda spowodowały duże obciążenie gałęzi drzew pokrytych białym puchem. To może doprowadzać do niebezpiecznych zdarzeń.

Dziś, 18-go lutego w godzinach popołudniowych dyżurny SK KM PSP w Płocku przyjął zgłoszenie dotyczące drzewa pochylonego na jezdnię, w miejscowości Wymyśle Polskie, w gminie Słubice. Zgodnie z dyspozycją do zdarzenia udaliśmy się zastępem GBA.

Na miejscu zagrożenie zostało potwierdzone. Suche drzewo uległo złamaniu u podstawy i znacznemu pochyleniu w kierunku drogi wojewódzkiej nr 575. Upadek zablokowały gałęzie sąsiedniego drzewa, które jednak w każdej chwili mogły ustąpić pod ciężarem i naporem. W celu likwidacji zagrożenia oraz zminimalizowania zagrożenia dla ratowników podjęta została decyzja o użyciu wyciągarki samochodowej. Przy jej pomocy oraz wsparciu pasa, szelki, zblocza i sąsiedniego drzewa, a następnie pilarki spalinowej, zagrożenie udało się zneutralizować i sprowadzić suche drzewo na ziemię. Droga została zamieciona z suchych gałęzi przy pomocy szczotek i działania zostały zakończone. Na czas działań droga była całkowicie zablokowana dla ruchu, a następnie ruch odbywał się wahadłowo.

Po zakończonych działaniach zastęp udał się do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

Mapa Polski Targeo