Dwóch poszkodowanych w wyniku zdarzenia

Zdarzenia drogowe są niestety codziennością z jaką spotykają się Policjanci, Ratownicy Medyczni oraz Ratownicy Straży Pożarnej.

Dziś, 3-go stycznia w godzinach przedpołudniowych, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Płocku odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Słubice. Do zdarzenia udał się zastęp GBA z naszej jednostki.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy dwa pojazdy znajdujące się po dwóch stronach w przydrożnych rowach oraz dwóch podróżujących nimi kierowców znajdujących się poza pojazdami. Do zdarzenia doszło przy ul. Płockiej, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 575. Ratownicy przystąpili do udzielenia niezbędnej pomocy poszkodowanym oraz zabezpieczeniem miejsca zdarzenia. Poszkodowani kierowcy pojazdów byli przytomni i kontaktowi. Jeden z nich uskarżał się na ogólne potłuczenia oraz uczucie bólu w klatce piersiowej, natomiast drugi posiadał drobne otarcia i potłuczenia, a ponadto występowało podejrzenie złamania kończyny górnej, która została ustabilizowana. Następnie poszkodowani przekazani zostali przybyłym na miejsce Zespołom Ratownictwa Medycznego. Jeden z poszkodowanych został zabrany do szpitala w celu przeprowadzenia dalszej diagnostyki.

Do naszych zadań należało również odłączenie akumulatorów w pojazdach. W trakcie naszych działań na miejsce dotarł zastęp z JRG nr 2 w Płocku, patrol Policji oraz Zespoły Ratownictwa Medycznego. W trakcie prowadzenia działań na miejscu ruch był wstrzymany, a po decyzji Policji wprowadzony został ruch wahadłowy.

Po zakwalifikowaniu zdarzenia jako kolizji nasze działania na miejscu zostały zakończone, a zastęp wrócił do strażnicy.

Z nieoficjalnych informacji wynika, iż kierujący pojazdem dostawczym marki Fiat, poruszając się drogą wojewódzką nr 575 od Iłowa uderzył w samochód osobowym marki Seat wykonując manewr skrętu w lewo.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

362[M]40 GLBM-Rt Opel Movano – JRG nr 2 w Płocku

W03 176 ZRM „P” Volkswagen Crafter – WSPRiTS w Płocku

W03 112 ZRM „P” Volkswagen Crafter – WSPRiTS w Płocku

Y208 Skoda Yeti – KP w Gąbinie

Y209 Kia Sportage – KP w Gąbinie