Pożar pozostałości roślinnych

Wypalanie pozostałości roślinnych jest niezgodne z prawem, a ponadto otwarty ogień oraz intensywne zadymienie może powodować zagrożenie i dyskomfort.

Dziś, 21-go marca w późnych godzinach popołudniowych do dyspozytora Stanowiska Kierowania KM PSP w Płocku wpłynęło zgłoszenie o intensywnym zadymieniu w miejscowości Zyck Polski, w gminie Słubice. Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem GBA.

Kiedy dotarliśmy do miejscowości Zyck Polski zastaliśmy zadymienie na jednym z pól uprawnych. Okazało się, iż doszło do pożaru pozostałości roślinnych. Po szybkim rozpoznaniu sytuacji przystąpiliśmy do działań. Na palące się pozostałości roślinne podany został jeden prąd wody w natarciu. Po szybkiej akcji zagrożenie zostało zażegnane, a nasze działania zostały zakończone.

Po zakończeniu działań zastęp powrócił do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach