Dzień gospodarczy z zimą w roli głównej

Nigdy nie wiadomo kiedy trzeba będzie użyć konkretnego sprzętu podczas działań oraz kiedy wpłynie wezwanie do prowadzenia działań.

Sprzęt, zwłaszcza spalinowy, znajdujący się na wyposażeniu pojazdów ratowniczo-gaśniczych wymaga regularnego sprawdzania oraz przepalania. Pozwala to również wcześniej odkryć usterki, które mogłyby stanowić problem podczas akcji. W takim właśnie celu, dziś, 16-go stycznia przy strażnicy spotkali się nasi ratownicy.

Niestety takim pracom nie sprzyjała dziś pogoda, w której pojawiły się intensywne opady śniegu oraz silny wiatr. Nie mniej podczas działań nigdy nie wiadomo jakie warunki będą nam towarzyszyć, dlatego też założenia na dzisiejsze popołudnie zostały zrealizowane.

Sprzęt okazał się sprawny, a niezbędne płyny zostały uzupełnione, tak aby wszystko było gotowe do działania. Obok sprzętu w nieustannej gotowości pozostają również nasi ratownicy.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy poświęcili swój czas i uczestniczyli w zbiórce gospodarczej oraz dla tych, którzy uczestniczyć chcieli, lecz z różnych przyczyn nie mogli.