Samochód dostawczy wypadł z drogi

Warunki na drogach są trudne. Często wydawałoby się czarna i sucha nawierzchnia okazuje się pokryta lodem. Dodatkowym problemem jest zmienność przyczepności na poszczególnych odcinkach tej samej drogi.

Dziś, 18-go stycznia w godzinach porannych dyżurny Stanowiska Kierowania KM PSP w Płocku odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Bończa, w gminie Słubice. Zgodnie z dyspozycją do zdarzenia udaliśmy się zastępem GBA.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy samochód dostawczy marki Renault w przydrożnym rowie. Pojazd posiadał znaczne uszkodzenia. Jedynym uczestnikiem zdarzenia był kierowca pojazdu, który o własnych siłach opuścił go przed przybyciem służb. Okazało się, iż kierujący pojazdem został poszkodowany w tym zdarzeniu. Ratownicy otoczyli go opieką do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Na czas działań wyłączony został jeden z pasów drogi wojewódzkiej nr 575, a ratownicy przystąpili do ręcznej regulacji ruchu.

W trakcie naszych działań na miejsce dotarł ZRM, który przejął opiekę nad poszkodowanym, zastępy z JRG nr 2 w Płocku oraz patrol policji. Finalnie poszkodowany został przetransportowany do szpitala w celu przeprowadzenia szczegółowych badań. Dalsze czynności na miejscu prowadziła policja, a zastępy straży pożarnej zakończyły swoje działania i wróciły do strażnic.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku

362[M]40 GLBM-Rt Opel Movano – JRG nr 2 w Płocku

W02 22 ZRM S Volkswagen Crafter – WSPRiTS w Płocku

Y 208 Policja Skoda Yeti – KP w Gąbinie

Mapa Polski Targeo