Gałąź na drodze, kolejne nad drogą

Złamane gałęzie zwisające nad drogami mogą stanowić poważne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego, ponieważ spadając niespodziewanie nawet niewielka gałąź może wyrządzić krzywdę i spowodować wiele szkód.

Dziś, 5-go lipca w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy dyspozycję, aby udać się na ul. Polna w Słubicach, gdzie złamana gałąź upadła na drogę. Do zdarzenia udaliśmy się zastępem GBA.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy gałąź, która odłamała się z przydrożnego drzewa, upadłą częściowo na drogę gminną, jednocześnie oparta o drzewo znalazła się w pozycji pionowej. Konar był pokaźnych rozmiarów i stanowił realne zagrożenie dla poruszających się tamtędy osób. Ponadto nad jezdnią zawisło kilka mniejszych, odłamanych gałęzi.

Na czas działań droga została całkowicie zablokowana. Przy pomocy wciągarki zamontowanej na samochodzie gałąź udało się bezpiecznie ściągnąć na ziemię, a następnie pociąć przy pomocy pilarki spalinowej i usunąć poza drogę. W celu usunięcia gałęzi znad jezdni użyta została podkrzesywarka. Na zakończenie droga została zamieciona z drobnych gałązek, liści i trocin.

Po zakończonych działaniach zastęp wrócił do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

Mapa Polski Targeo