Ku pamięci ratowników OSP w Czernikowie

Nikt z nas nie wie kiedy wezwany zostanie na wieczną służbę do Domu Pana, aby wspólnie ze Świętym Florianem pełnić wartę w niebie.

Dziś, 2-go grudnia 2021 roku, we wczesnych godzinach porannych, na drodze krajowej nr 10, doszło do tragicznego wypadku z udziałem samochodu ratowniczo-gaśniczego Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernikowie. Zastęp alarmowo udawał się do zdarzenia. W wyniku wypadku śmierć podniosło dwoje ratowników OSP w Czernikowie, a trójka innych została rannych.

W ramach solidarności, jako jedna wielka, strażacka rodzina, punktualnie o godzinie 18:00 na budynku naszej strażnicy zawyła syrena. Nasi druhowie oddali hołd poległym ratownikom, którzy śpiesząc na pomoc innym sami stracili to co najważniejsze – życie. Druhna Ewelina i Druh Zdzisław nie zasiądą już więcej z rodziną do wigilijnej wieczerzy, nie przybędą na alarm do strażnicy, nie będą już nigdy więcej nieśli pomocy potrzebującym. W tej trudnej chwili łączymy się w bólu z rodzinami tragiczne zmarłych ratowników oraz druhami z jednostki OSP w Czernikowie.

 

Pamiętajmy, że nasze życie jest bardzo kruche, a czas odejścia jest nieprzewidywalny. Nieśmy pomoc innym, ale dbajmy również o siebie, tylko żywy ratownik może skutecznie pomagać.

W uroczystej zbiórce uczestniczyli: Krzysztof Dobaczewski – Naczelnik, Michał Dylicki, Przemysław Adamowicz, Marek Bogiel, Andrzej Dobaczewski, Grzegorz Ryfa, Rafał Górecki oraz Andrzej Żabka, przy wsparciu Jakuba Robaka z OSP w Łaziskach.