Na drogach i chodnikach może zrobić się ślisko

Ostatnie dni przynosiły dodatnią temperaturę i topnienie śniegu. Zdawało się, że zimowe warunki zaczynają powoli mijać, leczy było to tylko chwilowe.

Dziś, 24-go stycznia zimowa aura ponownie dała o sobie znać. Około południa intensywnie zaczął padać śnieg, a temperatura spadła ponownie poniżej zera, co sprawiło, iż na drogach i chodnikach zrobiło się niebezpiecznie.

Najbliższe godziny w pogodzie również obfitować będą w ujemne temperatury. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla terenu powiatu płockiego, które dotyczy możliwości wystąpienia oblodzenia.

Mokre powierzchnie dróg i chodników przy ujemnej temperaturze zamieniać się będą w lód, co może przyczyniać się do powstawania niebezpiecznych sytuacji. W przypadku wystąpienia takiego zdarzenia należy zgłosić to na numer alarmowy 112 – Centrum Powiadamiania Ratunkowego lub 998 – Państwowa Straż Pożarna. Zawsze należy dokładnie opisać sytuację oraz postępować zgodnie z poleceniami dyspozytora.


www.imgw.pl

www.meteo.pl