W pogorzelisko pozostały jeszcze zarzewia ognia

Czwartkowy pożar budynku mieszkalnego pozostawił po sobie znaczne szkody, zmiany w krajobrazie miejscowości, ale również nadal daje o sobie znać.

W minioną niedzielę. 24-go stycznia w godzinach przedpołudniowych dyżurny SK KM PSP w Płocku przyjął zgłoszenie o dymie wydobywającym się ze zgliszczy pozostałych po pożarze budynku w miejscowości Grzybów, w gminie Słubice. Do zdarzenia udaliśmy się zastępem GBA.

Kiedy dotarliśmy na miejsce treść zgłoszenia została potwierdzona. Po rozpoznaniu okazało się, iż pod gruzami muru budynku tlą się drewniane elementy konstrukcji. W celu dotarcia do źródła zarzewia niezbędne było usunięcia zalegających na nim gruzów, czego dokonano ręcznie oraz przy pomocy wideł i łopat.

Następnie na tlące się elementy drewniane podany został jeden prąd wody w natarciu. Same elementy, jak i teren przyległy zostały dokładnie przelane, a teren pogorzeliska został ponownie sprawdzony lecz nie stwierdzono już żadnych oznak pożaru.

Po zakończeniu działań zastęp uzupełnił wodę w zbiorniku i wrócił do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

Mapa Polski Targeo