Nowy sprzęt trafi do strażaków!

fot. SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne

Rok 2023 powoli dobiega końca, jest to czas rozliczania umów oraz dostaw zamówionych rzeczy, w tym również największych – czyli pojazdów ratowniczo-gaśniczych.

Nowy pojazd trafi niebawem na wyposażenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Płocku, na bazie której funkcjonuje baza kontenerowa. Dotychczas na wyposażeniu jednostki znajdował się jeden nośnik kontenerów na bazie czteroosiowego samochodu ciężarowego Volvo FM, zabudowanego przez firmę Pojazdy Specjalne Szczęśniak. Pojazd posiada numery operacyjne 362[M]86.

Zgodnie z informacją przedstawioną na stronie internetowej producenta firma SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. wykonała i dostarczyła pojazd nośnika kontenerów na bazie czteroosiowego samochodu ciężarowego Renault Trucks K440 P8X4 HEAVY.44 E6 (8×4) z silnikiem o mocy 440 KM. Zgodnie z informacją oraz zamieszczonym zdjęciem jeden z czterech wykonanych pojazdów trafi do JRG nr 2 w Płocku, gdzie otrzyma numery operacyjne 362[M]87. Oznacza to, że jednostka będzie posiadała w swoich garażach dwa nośniki kontenerów na bazie samochodów ciężarowych.

Producent podaje, że pojazd wyposażono w hakowy system załadowczy MULTILIFT ULTIMA 21S o sile uciągu 21 ton, przystosowany do przewozu kontenerów pożarniczych.

Kolegom z JRG nr 2 w Płocku serdecznie gratulujemy nowego pojazdu oraz życzymy takiej samej ilości powrotów co wyjazdów.

Źródło i zdjęcia: www.psszczesniak.pl