Obradował Zarząd Gminny ZOSP RP w Słubicach

Dziś, 28-go marca odbyło się kolejne posiedzenie Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Słubicach.

Zebranie odbyło się w Sali Posiedzeń Urzędu Gminy w Słubicach. Obradom przewodniczył Prezes ZOG ZOSP RP w Słubicach – Druh Krzysztof Dylicki, a wśród zaproszonych gości znalazł się Wójt Gminy Słubice – Jacek Kozłowski. Naszą jednostkę reprezentowali: Wiceprezes ZOG, Prezes OSP w Słubicach – Druh Marek Tarka, Członek Zarządu, Naczelnik OSP w Słubicach – Druh Krzysztof Dobaczewski, Członek Zarządu, Wiceprezes OSP w Słubicach –Druh  Andrzej Markiewicz oraz Przewodniczący KR, Skarbnik OSP w Słubicach – Druh Marek Bogiel.

W trakcie trwania zebrania członkowie podsumowali kampanię walnych zebrań sprawozdawczych w jednostkach OSP oraz przeanalizowali udział jednostek w działaniach ratowniczo-gaśniczych w minionym roku. Omówiony został również programu zakupów sprzętu i umundurowania dla jednostek OSP, przy wsparciu Powiatu Płockiego, na rok 2019. Członkowie ustalili datę obchodów Gminnego Dnia Strażaka, który odbędzie się w sobotę 4-go maja w Słubicach. Ustalono również datę Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych, odbędą się one 25-go sierpnia.

Ostatnim punktem spotkania było omówienie spraw różnych. W trakcie tej części jeden z Członków Zarządu poinformował zebranych o informacjach jakie dotarły do niego od mieszkańców gminy, a mianowicie chodzi o pożar garażu w miejscowości Juliszew (miał on miejsce 5-go marca, więcej na ten temat TUTAJ). Według tych informacji dojazd naszej jednostki na miejsce zajął 40 minut. Pragniemy zdementować takie informacje, ponieważ sygnał o zdarzeniu trafiła do nas ok. godziny 20:51-20:52, wtedy to rozpoczęło się alarmowanie strażaków. Wyjazd zastępu do działań miał miejsce ok. godziny 20:54-20:55, czyli ok. 3-4 minut od momentu otrzymania informacji ze SK KM PSP w Płocku (proszę pamiętać, że strażacy ochotnicy przebywają w swoich domach i muszą mieć czas na dojazd do strażnicy). Czas dojazdu do miejscowości Juliszew to ok. 8 minut, tak wiec mowa o 40 minutach jest totalną bzdurą. Jeżeli ktoś ma pytania lub jakiekolwiek wątpliwości proszę zwracać się bezpośrednio do nas, z chęcią udzielimy odpowiedzi i wyjaśnimy to co potrzeba.

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy nas wspierają, pomagają i rozumieją, że również jesteśmy ludźmi. Dziękujemy za gesty pokazujące nam, że nasza społeczna służba ma sens, i że są ludzie potrafiący ją docenić oraz nas zrozumieć.